Ne viską nulemia vien kvadratiniai metrai
Yra ir keletas pagrindinių dizaino principų, kurių reikėtų laikytis mažose virtuvėse, kad jos taptų vizualiai erdvios. Šviesios spalvos sienos ir fasadai yra geriausias pasirinkimas, nes taip yra sukuriama vizualiai didesnė erdvė. Nenaudokite per daug skirtingų medžiagų, mažoms virtuvėms daugiausiai reikia trijų skirtingų medžiagų – tai grindims, sienoms ir virtuviniams baldams. Idealiai tinka vienodai pasirinktos medžiagos , o tęstinumas sukuria erdvės jausmą.
Įrenginėjant itin mažą patalpą, pravers siauri stalviršiai, plautuvės, kurių gylis siekia tik 45cm, o taip pat siauresnės indaplovės. Žinoma, nepatariama taupyti vietos kaitlentei bei orkaitei (nebent virtuvė skirta vienam ar dviems asmenims), kitu atveju, apsunkinsite maisto gamybą ir tai ilgainiui taps priežastis nemėgti savo virtuvės.
Jei esate nusamdę interjero stilistą ar architektą, jie Jums nubraižys virtuvės planą, tačiau visgi jei nusprendėte virtuvę įrengti ar atnaujinti patys, būtinai prieš pradėdami produktų užsakymus, skirkite laiko ir bent ant popieriaus lapo nusibraižykite grindų planą. Pažymėkite radiatorius (jei tokie yra), langus, duris. Su planu matysite kur galite turėti spinteles, ar buitinę techniką bei lentynas.
Dažnai išskiriami trys pagrindiniai funkciniai taškai virtuvėje – plautuvė, kaitlentė bei šaldytuvas. Šiuos objektus patartina statyti trikampiu ir ne taip toli vieną nuo kito. Tokiu atveju turėsite itin patogų ir funkcionalų išdėstymą.
1. Pirmiausia įkurdinkite pagrindinius prietaisus ir plautuvę
Planuodami virtuvės interjerą, visų pirma nuspręskite, kur bus šaldytuvas, viryklė ir plautuvė. Tada jau svarstykite, kaip sudėlioti baldus: pasirinkimo alternatyvas jums padiktuos pati patalpa, lango vieta ir kt. Baldus galite montuoti tiesia linija palei sieną, išdėlioti juos puslankiu (U forma) arba kampe (L forma). Pasistengus net ir mažoje virtuvėje galima sutalpinti stalą bei kėdes (žiūrėkite patarimą Nr. 3).
#2. Individualiai pagaminti baldai
Jei norite, kad virtuvėje viskas puikiai tilptų, rinkitės individualiai pagal jūsų virtuvės dydį ir asmeninius pageidavimus pagamintus baldus. Įprastai šie baldai būna ergonomiškesni, funkcionalesni. Gaminant baldus, išnaudojama erdvė nuo pat grindų iki lubų – viršutinių spintelių lentynėlėse galėsite laikyti rečiau naudojamus virtuvės reikmenis, o juos pasieksite specialiomis kopėtėlėmis. Beje, irinkitės sulankstomas, užimančias mažiau vietos.
#3. Apgalvokite, kaip produktyviai išnaudoti kiekvieną centimetrą
Apgalvokite, kokie baldai ar jų elementai virtuvėje netelpa, bet labai norėtumėte juos turėti. Rinkitės daugiafunkcius baldus, kuriuos galima sulankstyti, suskleisti, vienuose balduose paslėpti kitus ir pan.:
Papildomas stalviršis maistui ruošti gali ant ratukų išvažiuoti iš po virtuvinių spintelių.
Vietoj tradicinio stalo galima rinktis tvirtinamą prie sienos, atverčiamą ar pakeliamą stalą.
Galite praplatinti palangę ir prie jos pristatyti baro kėdes – nereikės atskiro stalo. Galima rinktis ir atvirkščią variantą: ant plačios palangės įrengti minkštasuolį ir pristatyti nedidelį staliuką.
Taupant erdvę, prie virtuvės baldų durelių galima pritvirtinti įvairių krepšelių – tiek išorinėje, tiek ir vidinėje pusėse.
Šiame straipsnyje rasite įdomių ir netikėtų sprendimų virtuvės interjerui.
#4. Atidžiai rinkitės baldų atspalvį ir dekoro elementus
Mažoms virtuvėms labiausiai tiktų šviesių fasadų baldai. Vietoj tradicinės baltos užsisakykite kreminės, švelniai rusvos, pilkšvos, vos gelsvos, kitų švelnių pastelinių atspalvių baldus. Šviesios spalvos visuomet didina objektus, ir atvirkščiai. Beje, mažose virtuvėse reikėtų vengti didelių, grubių elementų, pavyzdžiui, plytelių ar tapetų su stambiais ornamentais.
#5. Apšvietimas
Mažoje virtuvėje bus jauku ir malonu būti, jei tinkamai parinksite apšvietimą ir neapribosite į patalpą patenkančios šviesos. Jei langas – nedidelis, venkite tamsių, storesnių užuolaidų, tam tikrų rūšių roletų, neleidžiančių saulutei prasiskverbti į patalpą. Taip pat palangių neapkraukite daiktais, kurie trukdytų patekti natūraliai šviesai šaltuoju, tamsiuoju metų laiku.
Gerai apgalvokite, kokį apšvietimą rinktis. Kad būtų patogu gaminti maistą ir atlikti kitus kasdienius darbus, įrenkite apšvietimą virš stalviršių, po viršutinėmis spintelėmis. Virš valgomojo stalo rinkitės stilingus pakabinamus šviestuvus – juos kryps visų dėmesys.
#6. Rinkitės funkcionalius ir stilingus aksesuarus bei prietaisus
Kai erdvės virtuvėje labai stinga, svarbu pasirinkti kuo funkcionalesnius virtuvės reikmenis ir prietaisus (variantus „du viename“ ar „trys viename“). Stalviršių neapkraukite aksesuarais ir prietaisais, kurių nuolat nenaudojate. Maišytuvus, trintuvus, kavamales, skrudintuvą ir kitus pagalbininkus sudėkite į spinteles ar lentynas ir stalviršius palikite kuo mažiau apkrautus. Tegul visi pasirinkti aksesuarai suteikia virtuvei dar daugiau jaukumo ir asmeniškumo: įsigykite gražius indelius prieskoniams, biriems produktams, stilingą šepetėlių rinkinį ar muilinę, kuri tiesiog suaugs su virtuvės interjeru.
Kurį interjero stilių rinktis mažai virtuvei?
Žmonės visų namų, o ir virtuvės stilių renkasi pagal savo gyvenimo būdą, charakterį bei grožio suvokimą. Kurie stiliai – ne tik populiariausi, bet ir tikrų mažai virtuvei.
www.apdaila.paslaugos.net